NOVINKA - Invertorové tepelné čerpadlo

28.02.2018 21:33
Bazénová tepelná čerpadla jsou tím správným řešením pro každého, kdo se rád koupe, ale obvyklé letní období, kdy se bazén příjemně ohřeje, je pro něj příliš krátké.
 
Novinkou v bazénové technologii jsou tepelná čerpadla s invertorovým kompresorem, tzn. s frekvenčně řízeným kompresorem. Díky tomu, se dá korigovat plynule příkon i rychlost ventilátoru. Bazén je díky tomu inteligentně vytápěn s optimální efektivitou. Tepelné čerpadlo se automaticky nastaví na výkon 25 % až 100 % podle aktuální potřeby topného výkonu. Většinu času běží pouze při střední nebo nízké rychlosti. Lze tedy regulovat výkon tepelného čerpadla podle momentální potřeby. Oproti klasickému tepelnému čerpadlu máte s invertorovým tepelným čerpadlem možnost libovolně si nastavit rychlost vyhřátí bazénu.
 
Tepelná čerpadla s frekvenčně řízenými kompresory, mají prakticky stejnou spotřebu elektřiny jako tepelná čerpadla bez této technologie. Výhody frekvenčního řízení nespočívají v nižší spotřebě elektřiny, ale v přizpůsobování výkonu tepelného čerpadla aktuální potřebě tepla pro vytápění bazénové vody. Tepelné čerpadlo díky tomu spíná méně často. 
 
Další výhodou tepelných čerpadel s invertorem je nižší hlučnost, protože po většinu času tepelné čerpadlo běží na nižší výkon, než na maximální a to kontinuálně, bez rázů, zapínání a vypínání.
 
Nebuďte ničím omezováni a nastavte si čerpadlo na vyšší výkon v době, kdy např. potřebujete bazén rychle vyhřát na party či po chladném období, a pak ho kdykoliv přepněte do úsporného režimu a udržujte stálou teplotu vody pomocí nižšího výkonu.

 

—————

Zpět