Když bazén tak se zastřešením

19.07.2018 12:14

Zastřešení bazénů je veskrze praktickou záležitostí. Kromě vyšší teploty přináší zároveň i úsporu nákladů na vytápění, úsporu výdajů na bazénovou chemii, úsporu času na údržbu. Díky zastřešení do bazénu nespadnou děti ani domácí mazlíčci.

V zakrytém bazénu si můžete užívat plavání v soukromí. To v případě, že na vás jde vidět například ze sousedovy zahrady. V létě si zastřešením také podstatně snížíte odpar vody. Designově si navíc můžete vybrat takové zastřešení, které zapadne do rázu vaší zahrady.

Na výběr je celá řada tvarů střech. Bazén můžete zakrýt skutečně nízkou střechou, například necelý metr vysokou. Na trhu jsou ale i zastřešení tak vysoká, že se pod nimi můžete převléknout, pokud už není například venku příliš vlídné počasí. Zakrytí bazénu je instalováno s kolejnicemi, díky nimž se dá zastřešení kdykoli a jednoduše odsunout až za bazén. Jednotlivé segmenty konstrukce zajíždějí teleskopicky do sebe, a bazén tak máte možnost otevřít zcela a nebo jen částečně.

Zastřešení není náročné na údržbu. Vystačíte si s opláchnutím čistou vodou. 

Vyhněte se levným zastřešením, kde nejsou profily například ani nalakované. Dlouhou životnost a hlavně funkčnost celého zastřešení zajistí nerezové součástky a polykarbonátové výplně. Zákazník by si měl také prohlédnout průřezy profilů. Obecně lze říci, že čím těžší zastřešení je, tím více je tam hliníku, a tím je zastřešení bytelnější.

Co se týče ceny, velice záleží na modelu, velikosti a výbavě zastřešení. Pro bazén klasického rozměru šestkrát tři metry, počítejme, že se kvalitní zastřešení pohybuje od 80 tisíc korun.

 

—————

Zpět