Máte v bazénu studenou vodu, ohřejte ji bez závislosti na slunci

10.10.2016 12:40

Tepelné čerpadlo představuje moderní formu využití získání zbytkové energie ze vzduchu. Dokáže předávat teplo z okolního vzduchu do bazénové vody už při venkovních teplotách od 7°C. Předností tepelného čerpadla je především to, že udržuje požadovanou teplotu vody bez ohledu na množství slunečního svitu a okolní teplotu. Kvalitní tepelné čerpadlo ušetří až 80 % nákladů na vyhřívání bazénu. Zvýšit efekt vyhřívání lze zakrytím bazénu zastřešením, tehdy bude efekt přitápění největší. Ohřev vody v bazénu tak prodlouží jeho využítí až na 6 měsíců v roce.

Aby vše fungovalo, tak jak má, je důležité vybrat správné tepelné čerpadlo. Nejdůležitější je samozřejmě velikost bazénu. Pokud se ale velikost vašeho bazénu blíží limitu čerpadla a vy preferujete opravdu teplou vodu na koupání, doporučujeme raději zvolit o něco silnější tepelné čerpadlo. 

Tepelná čerpadla jsou stále větším hitem i díky jejich snadné montáži a obsluze. Lze je umístit do zahradních domků nebo jen pod stříšku u domu. S pomocí digitálních ovládacích panelů zvládne ovládání tepelných čerpadel každý majitel venkovního bazénu.

Nemusíte se bát ani jeho hlučnosti, ta dosahuje asi úrovně klimatizace, tedy přibližně okolo 60 decibelů (při výkonu od 11 kW).

Na našem trhu existují i další možnosti, jak si vodu v bazénu ohřívat. Například pomocí elektrického průtokového ohřívače nebo pomocí tepelných výměníků, pokud již máte v domě instalován zdroj tepla, třeba plynový kotel nebo kotel na tuhá paliva či dřevo.

—————

Zpět