Úprava bazénové vody

Úprava slané vody

Lze zvolit mezi poloautomatickou stanicí a plně automatickou stanicí. U poloautomatické stanici je nutné měřit pH ve vodě ručním testerem (tabletkový, kapičkový). Plně automatická stanice si reguluje sama pH ve vodě. Pomocí peristatické pumpičky dávkuje tekutou chemii a tím reguluje kyselost vody. Tato stanice funguje v plně automatickém režimu. 

Úprava vody elektrolýzou slané vody. Dochází k uvolňování volného chlóru a k okamžité desinfekci. Přístroje pracují na principu elektrolýzy, kdy se do bazénové vody rozpustí 0,4 - 0,5 % koncentace soli. Koncentrace soli je oproti mořské vodě o dost nižší. Mořská voda má 3,55 % obsahu soli. Složení slané vody v bazénu lze přirovnat ke složení slz, takže otevřít oči při potápění v bazénu není nepříjemné.

Výhody slané úpravy vody:

  • nevysušuje pokožku
  • je vhodná pro osoby s citlivou pokožkou
  • má nízké provozní náklady
  • ušetří vás nutnosti manipulace a skladování chloru
  • je šetrná k životnímu prostředí
  • jemně slaná voda má antiseptické účinky

 

VA SALT SMART C15P - do 50 m3

 

 

Automatická dávkovací stanice chloru

Plně automatická dávkovací stanice měří a kontrolují pomocí sond hodnotu pH a Redoxu (chloru) v bazénu. Dávkovací pumpičky zajišťují dávkování pH a tekutého chlóru do bazénu. Dávkování probíhá pouze v době, je-li filtrační čerpadlo v provozu. Tyto stanice vynikají snadnou montáží i obsluhou a přesným měřením hodnot pomocí sond. 

Dávkovací stanice VA DOS BASIC CHLOR pH/ORP + redukce

UV lampa - umožňuje údržbu bazénové vody s 80 % úsporou chlóru. UV-C světlo má schopnost permanentně zničit mnoho variant nepříjemných mikoorganizmů vyskytujících se ve vodě včetně těch, které si vyvinuly imunitu proti tradičním desinfekčním prostředkům, jako je např. chlór. Výrazně zlepšuje kvalitu vody a vytváří více příjemné koupací prostředí. Nezpůsobuje červenání očí ani jiné podráždění kůže.

UV-C TECH sterilizátor 40W/35 m3